tvzg.pl

Telewizja Zielona Góra

Sport

Zielona Góra: Oskar Paluch Zwycięzcą Turnieju Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski

3 sierpnia 2023 – Zielona Góra. To właśnie tam, a dokładnie na zielonogórskim owalu odbył się żużlowy turniej eliminacyjny Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W 17-osobowej stawce zawodów najlepszy okazał się zawodnik Stali Gorzów, Oskar Paluch. Drugi był Michał Curzytek. I właśnie ta dwójka zapewniła sobie awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Końcowe rozstrzygnięcia poznamy 30 sierpnia 2023 na torze w Lublinie podczas wielkiego finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Oskar Paluch: Zwycięzca Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski

Od samego początku eliminacyjnych zawodów Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu najlepiej “spasowany” z torem w Zielonej Górze był zawodnik Stali Gorzów, Oskar Paluch. 17-latek był praktycznie bezbłędny w każdym z biegów. Syn byłego znakomitego żużlowca, Piotra Palucha, nie mogli znaleźć sposobu, aby ujarzmić dobrze dysponowanego w tym dniu zawodnika. Efekt? 14 punktów w pięciu startach i pewny awans do turnieju finałowego 30 sierpnia w Lublinie.

Michał Curzytek: Drugie Miejsce dla Zawodnika Falubazu

Fani zgromadzeni 3 sierpnia na zielonogórskim torze mieli powody do radości. Wszystko za sprawą Michała Curzytka. To właśnie pojedynki Oskara Palucha i zawodnika miejscowego Falubazu, Michała Curzytka, przyprawiały kibiców o ciarki. Rywalizacja o końcowy tryumf w turnieju eliminacyjnym trwała do ostatniego biegu. Jak wiemy zawody w Zielonej Górze wygrał Oskar Paluch. Bezkompleksowa jazda Michała Curzytka również dała mu awans do MIMP.

Zielona Góra: Miejsce Eliminacji Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski

Jak już wcześniej wspomnieliśmy turniej eliminacyjny Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w tym roku rozegrano na torze w Zielonej Górze. Na co dzień jest on “domem” dla drużyny Falubazu Zielona Góra. Warto dodać, że Zielona Góra po raz ósmy w historii była gospodarzem MIMP. Wcześniej w latach 1970,1973, 1975, 1981, 1988, 1989, 2020.

Kto Awansował do Finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski

Bezpośredni awans do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski uzyskali Oskar Paluch i Michał Curzytek(z turnieju rozgrywanego w Zielonej Górze), Krzysztof Sadurski, Franciszek Karczewski(z turnieju w Gdańsku) oraz Kajetan Kupiec, Kacper Halkiewicz, Bartosz Bańbor i Szymon Bańdur poprzez zawody w Rzeszowie.

Zawodnicy Falubazu w Turnieju Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski

Falubaz Zielona Góra w turnieju Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski miał jednego przedstawiciela. Był nim Michał Curzytek. Młody zawodnik zielonogórzan spisał się bardzo dobrze uzyskując w turnieju eliminacyjnym MIMP w sumie 13 punktów i awansował do turnieju finałowego 30 sierpnia w Lublinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *