W górę

Zieloną strzałą po dwóch wiaduktach

Jeszcze kilkanaście lat temu, po obu tych wiaduktach kursowały pociągi. W tamtym czasie pewnie nikomu nie przyszłoby do głowy, że w niedalekiej przyszłości całkowicie zmieni się ich komunikacyjne przeznaczenie. Stary, metalowy wiadukt nad ulicą Kożuchowską zniknął na kilka lat z miejskiej przestrzeni, aby powrócić w nowej formie i nowej formule.

Ta nowoczesna konstrukcja, jest ciągiem pieszo – rowerowym i od dobrych kilku miesięcy, codziennie doskonale spełnia swoją rolę. Jej dopełnieniem jest ten przebudowany wiadukt nad Aleją Wojska Polskiego, którym w komfortowych warunkach przejdziemy czy przejedziemy nad ulicą, poruszając się rowerostradą Zielona Strzała, którą dotrzemy na nowo powstałe rondo Mariana Szpakowskiego, stanowiące integralną część Trasy Aglomeracyjnej.

Przy samych stacjach są też umieszczone ławki i stojaki rowerowe, dzięki czemu pełnią one też rolę rowerowych przystanków. Dodajmy, że po zakończeniu budowy pozostałej części Trasy Aglomeracyjnej oraz nowej drogi przez ulicę Dworcową, Zieloną Strzałą dojedziemy z powodzeniem na przykład na basen w Centrum Rekreacyjno – Sportowym.

 

Dodaj komentarz

400