W górę

Zbiórka na wózek dla Klaudii

Klaudia od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim. Cierpi na artogrypozę. Oznacza to, że jej mięśnie nie funkcjonują prawidłowo, przez co Klaudia nie ma siły w rękach i nogach. Porusza się na wózku inwalidzkim, jednak nie może napędzać go samodzielnie rękoma.

Klaudia to dziewczyna bardzo aktywna, angażująca się w życie szkoły, uprawia także sport o nazwie boccia. Regularnie dojeżdża na treningi. Przez ostatnie kilka lat korzystała z wózka elektrycznego, więc była w miarę samodzielna. Ten niestety ostatnio się zepsuł, więc Klaudia w nawet najdrobniejszych sprawach jest uzależniona od osób trzecich. Jednak nie poddała się i postanowiła, że spróbuje uzbierać pieniądze na nowy wózek elektryczny.

Do tej pory uczniowie zorganizowali zbiórkę pieniędzy do puszek w szkole, a w ramach podziękowania można było poczęstować się kawałkiem ciasta. Nie wykluczają, że ze swoją akcją wyjdą poza szkolne mury, np. zabiorą puszki na bożonarodzeniowy jarmark. Jak przyznaje dyrektor szkoły, Piotr Szmytkiewicz, młodzież zdała już najważniejszy egzamin – z pomocy drugiemu człowiekowi.

Dodaj komentarz

400