W górę

Wsparcie dla kierunku lekarskiego

Na kierunku lekarskim prowadzonym przez Uniwersytet Zielonogórski studiuje trzystu żaków. Stu osiemdziesięciu w systemie dziennym i stu dwudziestu w formie studiów płatnych. Kierunek lekarski, to oczywiście prestiż dla Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale w tym przedsięwzięciu chodzi o coś więcej niż wysokie miejsca w rankingach.

Trzy lata temu, powołując kierunek lekarski obrano konkretne cele. Mianowicie wykształcenie lekarzy specjalistów, którzy będą pracować w lubuskich placówkach, oraz poprawę jakości opieki medycznej. Obecny prezes szpitala uniwersyteckiego podkreśla, że dotychczasowe działania władz regionu i uczelni potwierdzają, że medycyna w Zielonej Górze to priorytet. Utworzenie kierunku lekarskiego było i jest przedsięwzięciem kosztownym. W sumie z kasy województwa oraz Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, na ten cel przeznaczono 55 milionów złotych.

Pieniądze pozwoliły na rozbudowę infrastruktury szpitala. Między Innymi na budowę ośrodka nauk podstaw medycyny, zakładu patomorfologii i dziekanatu kierunku lekarskiego. Kosztowna jest nie tylko infrastruktura. Na pierwsze trzy lata funkcjonowania kierunku lekarskiego z budżetu województwa lubuskiego przeznaczono sześć milionów złotych.

Dodaj komentarz

400