W górę

To był rok!

Anno Domini 2018 na kartach historii naszego miasta bezwzględnie zapisze się jak rok przełomowy pod względem inwestycyjnym. Setki milionów złotych, które przeznaczone zostały na realizację zadań w mieście będą zdecydowanie procentowały przez wiele następnych lat. Począwszy od gigantycznych inwestycji drogowych i infrastrukturalnych, przez realizację projektów o charakterze rekreacyjnym i sportowym, rewitalizacyjnym, komunikacyjnym, ale też gospodarczym.

Pejzaż miast uległ olbrzymim zmianom. Część inwestycji takich jak chociażby powstanie nowych enklaw do wypoczynku na świeżym powietrzu i to zarówno w tak zwanej starej Zielonej Górze jaki i w dzielnicy Nowe Miasto, zdążyliśmy już skonsumować. Wystarczy wymienić rewitalizację parków czy odnowę Wzgórz Winnych i oczywiście rozbudowę sieci tras rowerowych, wspartych przez system miejskiego jednośladu.

Na kolejną część poczekamy najpóźniej do połowy przyszłego roku. Tu kłania się oczywiście dokończenie Trasy Aglomeracyjnej, Centrum Przesiadkowego i całej okolicy ulicy Dworcowej, aż do ronda przy ulicy Batorego. Nie ulega jednak wątpliwości, że ostatnie pełne 365 dni, to rok zamykający się w stwierdzeniu “Miasto w budowie”.

Dodaj komentarz

400