W górę

Świetlny spacer z Mikołajem

Świąteczne ozdoby i iluminacje pojawiły się na ulicach Zielonej Góry już wcześniej, jednak 6. grudnia oficjalnie rozbłysnęły i oświetliły miasto. Przy akompaniamencie świątecznych piosenek i po odliczaniu przez zgromadzonych zielonogórzan włączano kolejne światełka na choinkach i fontannach. Kulminacją miejskich mikołajek było podświetlenie dwunastometrowej, żywej jodły, która stanęła przy ratuszu, a jest prezentem od Lasów Państwowych.

W tym roku drzewko przyjechało do nas z Nadleśnictwa Babimost. Podczas rozświetlania kolejnych atrakcji Mikołajowi i prezydentowi miasta towarzyszyły tłumy zielonogórzan. Można powiedzieć, że Zieloną Górę opanowała już świąteczna atmosfera i mieszkańcy z niecierpliwością czekają na Boże Narodzenie.

Świetlne preludium świąteczne rozpoczęło się na Placu Bohaterów, gdzie prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki w asyście świętego Mikołaja zaprosił mieszkańców na wspólny spacer pełen świetlnej magii, za sprawą której serce miasta rozbłysnęło świątecznymi ozdobami. Kulminacją spaceru było wspólne zaświecenie żywej choinki przy ratuszu, którą po raz kolejny ufundowała zielonogórzanom Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

 

Dodaj komentarz

400