W górę

Ile samorządy kosztuje reforma oświaty?

“Musimy powstrzymać pseudo reformę” – tak o zbliżających się wielkimi krokami zmianach w polskim szkolnictwie mówią działacze Nowoczesnej oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Odbyło się kolejne spotkanie tych ugrupowań, które jednoczy wspólny cel – wywołanie referendum, w którym Polacy wypowiedzą swoje zdanie na temat reformy oświaty, która z pierwszym dniem września likwiduje gimnazja. Związek Nauczycielstwa Polskiego wspólnie z kilkunastoma koalicjantami, do końca marca, zbiera podpisy pod wnioskiem o zwołanie referendum. Sami związkowcy, w całym kraju do tej pory zebrali ponad 350 tysięcy głosów, z wymaganej liczby pół miliona. Szacują, że do końca miesiąca znacząco poprawią ten wynik.

W województwie lubuskim ZNP zebrał około 5 tysięcy głosów. Związkowcy wysłali do samorządowców w całym kraju pytanie o to, z jakimi wydatki musza się liczyć w związku z wprowadzaną reformą. W stolicy tzw. likwidacja gimnazjów może kosztować nawet 80 milionów złotych, w Łodzi ponad 30 milionów. W Zielonej Górze kwota waha się w przedziale od siedmiu do nawet kilkunastu milionów złotych.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszym komentatorem!

400