W górę

Rozwijaj wyobraźnię. Programuj!

Programowanie staje się trzecim językiem świata. Rozwija wyobraźnię, logiczne, abstrakcyjne i kreatywne myślenie, a także zdolność planowania. Kodowaniem może zająć się każdy, niezależnie od wieku. Przekonali się o tym uczniowie szkół podstawowych, którzy uczestniczyli już w drugiej edycji zajęć „Lubuskie koduje”, które zorganizowało Biuro Projektów Własnych Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

W Sali Kolumnowej na uczestników warsztatów czekało wiele zadań i wyzwań. Mogli sterować robotami, tworzyli własne projekty z użyciem elektroniki oraz uczyli się programowania na macie edukacyjnej. Wszystkie te ćwiczenia uczyły ich też pracy zespołowej. Uczniowie biorący udział w warsztatach z zadowoleniem opowiadali o przygotowanych dla nich niespodziankach.

Celem warsztatów „Lubuskie koduje” było zachęcenie młodzieży z klas VI, VII i VIII szkół podstawowych do nauki kreatywnego programowania. Wydaje się, że uczestnicy zajęć zostali zarażeni pozytywną pasją. A o tym, że programowanie jest przyszłością mówią również nauczyciele.

Dodaj komentarz

400