W górę

Rewitalizacja zmienia miasto

Park linowy, plac zabaw, wybieg dla czworonogów, a nawet miasteczko ruchu drogowego. Od konsultacji w sprawie rewitalizacji Doliny Gęśnika minęło trochę czasu. Władze miasta podpisały też umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Dotychczasowe działania związane z poważnymi zmianami popularnego terenu zielonego w tej części miasta, oparte były, po pierwsze o głosy mieszkańców oddane w konsultacjach, oraz program funkcjonalno – użytkowy. Teraz przyszedł czas na doprecyzowanie szczegółów. “Powstaje już zwarta koncepcja nowej odsłony Doliny Gęśnika” – przyznaje Paweł Gołębiowski, architekt. Mimo, że pewne elementy zostały już wskazane, to Urząd Miasta z racji tego, że inwestycja zlokalizowana jest przy osiedlu które zamieszkuje kilkanaście tysięcy mieszkańców, jeszcze raz zapyta zielonogórzan o zdanie.

Chodzi o to, aby w Dolinie Gęśnika pojawiły się elementy, na których najbardziej zależy mieszkańcom. Ważne jest także zachowanie równowagi, ponieważ występują tam cenne elementy przyrody. Urzędnicy mają nadzieję, że w spotkaniu wezmą udział rodzice z dziećmi, młodzież i seniorzy. “Trwają ustalania konkretnej daty spotkania” – zaznacza radny z tego okręgu – Filip Gryko.

Dodaj komentarz

400