W górę

Rękodzieło na wakacje

Rękodzieło dla młodszych pokoleń jest, jak egzotyka. Coś nieznanego, ale z pewnością ciekawego. Dla starszych pokoleń szydełkowanie i haftowanie, to raczej hobby i sposób na zagospodarowanie czasu.

Ale dawniej, ręczne robótki nie były niczym nadzwyczajnym. Serwety, chusty i ubranka dla niemowląt, panie wyszywały w domu. W całym kraju działają różne koła, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe skupiające rękodzielników. W Zielonej Górze w Miejskim Ośrodku Kultury, spotykają się głównie seniorki, które “dziergają” na drutach, a owcami swojej pracy dzielą się z mieszkańcami podczas ekspozycji, które można podziwiać na starówce. Oprócz rękodzieła, w domach kultury działają również inne grupy artystyczne, zajmujące się amatorsko, lub całkiem profesjonalnie: Rysunkiem, malarstwem oraz muzykowaniem. Grupa “Babie Lato” z Zielone Góry znana jest w kraju z bicia rekordu Guinnesa w budowaniu najdłuższej palmy wielkanocnej.

Panie z “Babiego Lata” działają nie tylko w okresie wiosennym. Latem ruszają w plener i malują. Głównie pejzaże, chociaż tematyka jest dowolna.

Dodaj komentarz

400