W górę

RCAK i LT łączą siły

Regionalne Centrum Animacji Kultury i Lubuski Teatr łączą siły. Owszem, instytucje kultury współpracują już od lat, ale teraz oficjalnie zacieśniają więzy.  Owocem tej współpracy będą działania artystyczne i edukacyjne, zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone na ternie całego województwa.

Chodzi o wspieranie i rozwój edukacji kulturowej w dziedzinie teatru. Regionalne Centrum Animacji Kultury od lat prowadzi program PRO ARTE. Jego celem jest diagnoza, integracja i  promocja najciekawszych zjawisk kulturalnych amatorskiego ruchu artystycznego, oraz integracja osób i instytucji współrealizujących program w całym regionie. O kulturze w województwie mówimy dużo. Działania też są coraz bardziej widoczne, więc pora na efekty, – czyli zachęcenie młodych do obcowania z kulturą i sztuką, konkretnie z teatrem.

Do tej pory programy edukacyjne i artystyczne realizowane były na wielu płaszczyznach: spotkania Grup Jasełkowych, Lubuski Festiwal Piosenki, Lubuska Gala Teatralna, Lubuska Gala Taneczna, czy Lubuski Konkurs Recytatorski. W tych wydarzeniach bierze udział ponad 6 tysięcy młodych wykonawców rocznie. Dodatkowo RCAK prowadzi też działania ART & EDU – to program skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, polegający na realizacji warsztatów artystycznych: wokalnych, aktorskich i tanecznych.  Do tych działań dołączą aktorzy Lubuskiego Teatru.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszym komentatorem!

400