W górę

Policja kontroluje autokary

Ferie to czas wyjazdów, a każda dłuższa podróż powinna być odpowiednio przygotowana. Organizatorzy już od wielu lat muszą się liczyć z koniecznością kontroli autobusu przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Wiedzą o tym również przewoźnicy podstawiający autokary na wyjazdy.

Przez całe ferie funkcjonariusze drogówki po raz kolejny uruchamiają stały punkt kontroli autobusów, który w godzinach 7.00 – 9.00, będzie dostępny na pętli MZK przy ulicy Wrocławskiej. Kontrola przeprowadzana przez policjantów jest bardzo szczegółowa i dotyczy zarówno stanu technicznego, odpowiedniego oznakowania autobusu oraz stanu trzeźwości i uprawnień kierowcy.

Należy pamiętać, że niezbędnymi elementami wyposażenia każdego autobusu są: Gaśnica, apteczka, tabliczka oznaczająca, że pojazdem podróżuje zorganizowana grupa dzieci lub młodzieży do lat osiemnastu oraz oznaczenie na zewnątrz autobusu – informujące o liczbie miejsc. Organizatorzy wyjazdu, opiekunowie czy rodzice, którzy chcieliby, aby policjanci skontrolowali stan techniczny autobusu wyjeżdżającego z dziećmi czy młodzieżą,  mogą zgłosić taką prośbę pod nr telefonu 997, 68 4762411 lub 68 4762412.

Dodaj komentarz

400