W górę

Pogotowie z lubuskim wsparcem

Od nowego roku w Nowogrodzie Bobrzańskim stacjonuje karetka pogotowia wraz z zespołem ratowniczym. Do tej pory, ta część regionu obsługiwana była przez załogę kartki, która do Nowogrodu jechała z Zielonej Góry. Czas dotarcia karetki wynosił nawet 30 minut, a to wiązało się z dużym ryzykiem.

Uruchomienie podstacji Pogotowia Ratunkowego w Nowogrodzie Bobrzańskim było możliwe dzięki realizacji projektu budowy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Projekt zrealizowany został ze środków unijnych. Przygotowano tam miejsca postojowe dla samochodów strażackich i wolne miejsce dla karetki pogotowia. Jak tłumaczy marszałek regionu – Elżbieta Anna Polak: “Udało się zakontraktować dodatkową karetkę, a ten kontrakt będzie realizowało pogotowie ratunkowe w Zielonej Górze”.

O konieczności uruchomienia podstacji zapewniał też dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze – Marcin Mańkowski. Jak tłumaczy dyrektor: “Podstacja została uruchomiona w sylwestra, a zespół karetki składający się z dwóch ratowników medycznych nie czekał bezczynnie, ponieważ pierwsze wezwanie nastąpiło już o 4: 20 i było to wezwanie do dziecka”.

Dodaj komentarz

400