W górę

Otwarty Wydział Matematyki

Co to jest bitcoin? Na czym polega kopanie kryptowaluty? Czy jest to legalne i bezpieczne? Branża IT oraz cały segment szeroko rozumianej informatyki rozwija się bardzo szybko, a to rodzi kolejne pytania.

Nowinki technologiczne i różnego rodzaju aplikacje interesują głównie młodych, a ci którzy swoją przyszłość wiążą z informatyką odwiedzili Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego, który po raz kolejny otworzył się na młodych. Organizatorzy “Dnia Otwartego” zaprosili uczniów szkół ponadgimnazjalnych na wykłady i warsztaty przygotowane przez pracowników dydaktycznych wydziału oraz na mniej formalne spotkania uczniów ze studentami.

Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których poznawali technologię przyszłości potrzebną do tworzenia gier komputerowych oraz zaprojektowania i tworzenia baz danych. Poznali też odpowiedzi na pytania, po co nam wiedza, informacje, dane i analityka danych oraz czy sztuczna inteligencja zdominuje naszą przyszłość?

Dodaj komentarz

400