W górę

Opłata parkingowa bez zmian

Samorządy, które walczą ze smogiem oraz zbyt dużą ilością samochodów w ścisłym centrum, łapią się wszystkich możliwych rozwiązań, które wpłyną na poprawę jakości powietrza. W Ministerstwie Rozwoju, trwają dyskusje na temat możliwości zwiększenia opłat za parkowanie w centrum miast.

Eksperci wyliczają, że na przykład w Krakowie opłata za godzinę postoju może wynieść nawet 9 złotych. W Zielonej Górze za godzinę parkowania w miejskiej strefie płacimy dwa złote. Na kilku parkingach w strefie pierwsza godzina jest bezpłatna. Takie rozwiązanie zastosowano na dwóch parkingach – przy szpitalu oraz na dużym parkingu przy dworcu PKP. Kierowcy podkreślają, że wysokość opłat za postój w mieście jest zadowalająca, więc o podwyżkach nie chcą słyszeć.

Czy w Zielonej Górze planowana jest podwyżka cen biletów parkingowych? Paweł Urbański z Urzędu Miasta ucina wszelkie spekulacje. W mieście opłaty pozostają bez zmian. Jak dodaje, w Zielonej Górze planowane są inne rozwiązania, które mogą wyprowadzić samochody z centrum. To między innymi, wspominana już przez nas, wielka modernizacja Miejskiego Zakładu Komunikacji.

1
Dodaj komentarz

400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy
Kpina

Kiedyś nam wciskano, że opłaty za miejsca parkingowe w centrum są po to, żeby było tam luźniej i żeby można było załatwić sprawy zakupowo-urzędowe. Dzisiaj już nawet niepełnosprawni umysłowo, ba, kompletni debile, co tam kompletni debile, nawet rządzący politycy jak Kubicki, pierwszy niedoszły inwalida kartowy w tym mieście, w to nie wierzy, więc wymyślamy bajeczki o ekologii.