W górę

Nowoczesna kampania bez kampanii

0

Stylizacja w stu procentach przypominająca inaugurację prezydenckiej kampanii. Kandydat, nie tylko zerka na zaproszonych gości z wielkoformatowego plakatu, ale też po, krótkim przedstawieniu jego zawodowego dossier, przedstawia swój zupełnie niewyborczy program i zastrzega, że to jeszcze nie kampania, bo taka formalnie się nie zaczęła. Tym razem, ten zupełnie niewyborczy sposób, do tematu jesiennych wyborów podchodzi zielonogórska Nowoczesna i ogłasza swojego kandydata na przyszłego prezydenta miasta – Andrzeja Żywienia.

Zastrzegając jednak, że właściwie jest to kandydat na kandydata, bo ostateczny przy założeniu koalicji wyborczej z Platformą Obywatelską, zostanie ogłoszony dopiero w momencie kiedy Platforma zakończy swoje zupełnie niewyborcze – wybory kandydata na kandydata. Skomplikowane?

Chyba nie, bo właściwie wszyscy wiedzą, że polityka od zawsze ma wiele wspólnego z teatrem. A, że kandydat jeszcze nie jest ostatecznie kandydatem i nie jest to formalnie kampania, tylko zwykłe przedstawienie, a to już zupełnie inna polityczna bajka.

Dodaj komentarz

400