W górę

Nowa kadencja Sejmiku Województwa

Dzisiejsza, pierwsza w tej kadencji sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego z powodzeniem mogłaby posłużyć, za scenariusz politycznego thrillera. I mimo, że wszystko zaczęło się bardzo spokojnie, a nawet dostojnie, temperatura rosła z każdą kolejną godziną obrad. Teoretycznie ktoś powiedziałby na zachodzie bez zmian.

Ale czy na pewno? To pokaże raczej przyszłość, bo wariantów może być wiele. Ale zacznijmy od początku, a konkretniej od uroczystego otwarcia sesji. Był oczywiście hymn, poczet sztandarowy i podniosłe chwile, z całą pewnością ważne dla każdego z radnych, którzy dziś składali ślubowanie. Prowadzący obrady przewodniczący senior – Jan Świrepo, o początku nowej kadencji i inauguracyjnej sesji sejmiku mówił wprost, że to najważniejsza dla radnych sesja sejmiku.

Po przerwie nic nie wskazywało na to, że atmosfera w sali kolumnowej zrobi się bardziej napięta. Wybrano nową przewodniczącą sejmiku, którą została Wioleta Haręźlak, była wiceprezydent Zielonej Góry. Co ważne, jej kandydatura zyskała pełną aprobatę radnych, wszyscy głosujący poparli kandydaturę nowej przewodniczącej.  W punkcie obrad dotyczących wyboru nowego marszałka niespodzianek nie było, jedna kandydatura i bezwzględna większość w głosowaniu. Marszałkiem województwa na kolejną kadencję została Elżbieta Anna Polak, która razem z przewodniczącą sejmiku mogłyby już śmiało powiedzieć, że województwem lubuskim rządzą kobiety.

 

Dodaj komentarz

400