W górę

Mikołajki u pacjentek Onkologii

Ich codzienność wygląda obecnie zupełnie inaczej, niż by tego chciały. Zamiast grudniowych, świątecznych przygotowań ich głowy zaprzątają teraz myśli o chorobie. W szpitalnych łóżkach walczą z nowotworem, by jak najszybciej móc powrócić do swoich bliskich. Żeby choć trochę osłodzić ten ciężki czas, pacjentki oddziału onkologicznego odwiedzili dzisiaj przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, Lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ogólnopolskiej organizacji Kwiat Kobiecości.

W Mikołajkowej atmosferze rozdali pacjentkom symboliczne paczki z prezentami. Przy okazji mikołajkowych prezentów dla pacjentek oddziału onkologicznego, nie można nie wspomnieć o profilaktyce. Jak zgodnie podkreślali wszyscy zebrani w szpitalu, to właśnie dzięki profilaktyce, nowotwory wykryte we wczesnym stadium są praktycznie w 100% wyleczalne. Niestety statystyki pokazują, że kobiety w Polsce nie korzystają z badań przesiewowych.

Badania przesiewowe są nieinwazyjne i bezbolesne. Raka szyjki macicy oraz nowotwór piersi da się naprawdę łatwo zdiagnozować. O korzystanie z dostępnych badań i zainteresowanie się stanem swojego zdrowia apelowali dzisiaj lekarze oraz dyrektorzy podczas mikołajkowej akcji.

 

Dodaj komentarz

400