W górę

Miejskie oko w pełnej gotowości

0

Aktualnie jest to najnowocześniejszy system wizyjny w Polsce. Co więcej, może on być rozwijany właściwie bez ograniczeń. Aktualnie swoim zasięgiem obejmuje kilkadziesiąt lokalizacji, natomiast systematycznie będą podłączane kolejne, co w ciągu najbliższych miesięcy pozwoli na generowanie ponad 250 obrazów z Zielonej Góry.

System obsługują kamery wieloobiektywowe, obrotowe, z 45-krotnym zbliżeniem optycznym, czy podświetleniem laserowym dającym możliwość generowania obrazu w ciemnościach. Tak w największym uogólnieniu prezentuje się zielonogórski Wielki Brat, czyli Centrum Ochrony Wizyjnej Miasta Zielona Góra, które dzisiaj oficjalnie rozpoczęło swoje działanie.

W zielonogórskim centrum monitoringu zatrudnionych zostało dwanaście osób, które w całodobowym systemie pracy, będą zajmowały się nadzorowaniem systemu i reagowaniem na zagrożenia, będąc w stałym kontakcie ze służbami mundurowymi. Dodatkowo osobne wejście do systemu wizyjnego znajduje się w Komendzie Miejskie Policji i siedzibie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To właśnie w porozumieniu ze służbami ustalono lokalizacje obecnych kamer, oraz tych które będą mogły w przyszłości zostać dołączone do systemu.

1
Dodaj komentarz

400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy
Kasis

Witam
Gratuluję systemu monitoringu w zg to bardzo potrzebne dla mieszkańców