W górę

Międzynarodowe rozmowy o energetyce

O energetyce i nowych technologiach z nią związanych debatowali uczestnicy jubileuszowej XV konferencji „Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec – świat energii jutra”. Na corocznych spotkaniach polscy i niemieccy specjaliści dyskutują o polityce energetycznej, zarówno w aspekcie europejskim, krajowym, jak i bardziej lokalnym.

W ostatnich dniach listopada spotkali się w Sulechowie, w wydziale zamiejscowym Uniwersytetu Zielonogórskiego, by znów wziąć pod lupę wszelkie energetyczne nowinki.

Uczestnicy konferencji byli też pod wrażeniem elektrycznych autobusów. Wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk dokładnie informował zebranych o szczegółach przestawienia miejskiego taboru na autobusy elektryczne. Poza tym Zielona Góra produkuje prąd i ciepło z gazu, a nie z trującego węgla. Nie jest to jeszcze rozwiązanie wykorzystywane w całym mieście, ale to początek pozytywnych zmian.
Organizatorami XV konferencji Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec – świat energii jutra było Lubuskie Towarzystwo na rzecz Rozwoju Energetyki, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Zielonogórski, Kraj Związkowy Brandenburgia, E. DIS AG oraz Izba Przemysłowo – Handlowa Wschodniej Brandenburgii we Frankfurcie nad Odrą. Kolejna wymiana doświadczeń na pewno odbędzie się w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

400