W górę

Metr dla autyzmu

Autyzm, to złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Osoby autystyczne mają zaburzone zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji oraz trudności z integracją wrażeń zmysłowych. W zależności od nasilenia zaburzeń są osoby, które potrafią prowadzić w miarę normalne życie, ale są i tacy, którzy nie mogą pozostać bez opieki i nigdy nie będą samodzielni.

Stowarzyszenie „Dalej Razem” od lat pomaga osobom ze spektrum autyzmu budując i prowadząc szkoły, przedszkola, domy oraz mieszkania treningowe dla swoich podopiecznych. Tam wraz z trenerami i terapeutami uczą się jak funkcjonować w codziennym życiu. Teraz stowarzyszenie wraz z powołaną przez siebie Fundacją Generado postawiło sobie nowy cel. Chcą wybudować hostel dla niesamodzielnych osób z autyzmem.

Byłoby to miejsce, w którym opiekunowie dorosłych osób autystycznych, mogliby zostawić je pod profesjonalną opieką na 2-3 tygodnie, a w tym czasie odpocząć od codziennych obowiązków czy skorzystać z odwlekanego leczenia szpitalnego. By zebrać środki na budowę hostelu wymyślili akcję polegającą na sprzedaży 1 metra kwadratowego budynku. Taką cegiełkę, która kosztuje 3727 zł może kupić każdy.

Dodaj komentarz

400