W górę

Na Mechaników wraca ruch dwukierunkowy

Jak sprawdza się nowa droga i parking przy SP11 na osiedlu Zastalowskim? Mieszkańcy osiedla, oraz rodzice, którzy do tej placówki dowożą swoje pociechy tym rozwiązaniem są zachwyceni. “Jest komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie” – podkreślają.

Nowa droga powstawała w bólach. To efekt głosowania w Budżecie Obywatelskim. Kilkusetmetrowy odcinek, został zgłoszony do budżetu, a mieszkańcy bloków na Zastalowskim ruszyli ze zbieraniem podpisów. Zebrali pond 2 tysiące głosów. Obywatelska inicjatywa trafiła jednak na sprzeciw mieszkańców domów szeregowych przy ulicy Mechaników. Ci drogi nie chcieli, bo prowadzi ona przez osiedle, na którym mieszkają, a to jak zaznaczali zakłóci ich dotychczasowy spokój.

W Budżecie Obywatelskim, jak sama nazwa wskazuje, decydują obywatele i wygrała większość. Miasto ruszyło z inwestycją. Powstała nowa droga i parking na kilkadziesiąt miejsc. Zmieniono też organizację ruchu. Przy ulicy Mechaników wprowadzono ruch jednokierunkowy. To była kolejna zmiana, która nie podobała się mieszkańcom domów szeregowych. Gdy tylko na osiedlu pojawiło się nowe oznakowanie, ktoś je zniszczył. Po tych wszystkich wydarzeniach miasto podjęło decyzję o powrocie do ruchu dwukierunkowego.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszym komentatorem!

400