W górę

Lubuskie i In Vitro

Obecnie w Polsce niemal co piąta para potrzebuje pomocy lekarskiej, aby mieć dziecko. Światowa Organizacja Zdrowia WHO wpisała niepłodność na listę chorób cywilizacyjnych. Medycyna potrafi coraz skuteczniej pomagać parom w walce z niepłodnością, jednak diagnostyka i leczenie są drogie, a nie można liczyć na finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Aby poprawić jakość życia par starających się o dziecko oraz trend demograficzny województwa lubuskiego Urząd Marszałkowski przeznaczy 100 tysięcy złotych na program dofinansowania zapłodnienia In Vitro.

Całkowity koszt jednej procedury zapłodnienia to nieco ponad 6500 złotych. Województwo lubuskie dofinansuje pary kwotą 4760 złotych. Uczestnikom programu przysługuje możliwość dofinansowania maksymalnie trzech prób. Obecnie leczenie niepłodności nie jest finansowane z rządowych środków, tym bardziej cieszy możliwość wygospodarowania budżetu na ten cel ze środków samorządu. Nabór do programu jest już oficjalnie otwarty. Zainteresowane pary mogą kontaktować się z Departamentem Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego oraz kliniką INVICTA, gdzie uzyskają szczegółowe informacje o przebiegu projektu. 

Dodaj komentarz

400