W górę

Lodowa atrakcja na deptaku

Po raz pierwszy w Zielonej Górze mieszkańcy mogli obejrzeć na żywo taki pokaz. Na oczach widowni przez kilka godzin z bryły lodu powstawała świąteczna figura Mikołaja siedzącego na ławce. Autorem lodowej rzeźby jest Robert Burkat z Ice Team, który jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu, co potwierdza zdobyte mistrzostwo świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie.

Podczas powstawania lodowej rzeźby w dużym formacie, swoich sił mogli spróbować też mali rzeźbiarze. Dla dzieci przygotowano kilkanaście mniejszych brył lodu, z których powstawały choinki, gwiazdki i inne świąteczne symbole. Pogoda dopisała, lód się nie roztapiał, więc zarówno profesjonaliści jak i amatorzy mieli dobre warunki do rzeźbienia w lodzie.Słysząc dźwięki piły łańcuchowej zaciekawieni zielonogórzanie przystawali na deptaku i przyglądali się kolejnym etapom powstawania lodowej rzeźby. Taka rozrywka podobała się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Lodowy Mikołaj ma na swojej ławeczce ma jeszcze trochę miejsca, więc wszyscy chętni mogą sobie zrobić zdjęcie razem z tą wyjątkową rzeźbą. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Zielonej Górze.

Dodaj komentarz

400