W górę

Legenda żużla na deptaku

Sportowej historii i dokonań tego zawodnika w mieście nikomu przedstawiać nie trzeba. Był i jest ikoną zielonogórskiego speedwaya i co do tego nie ma wątpliwości nikt, kto chociaż raz miał okazję widzieć go w akcji podczas zawodów sportowych. Więcej, to jeden z tych zielonogórskich zawodników, który trwale wpisał się nie tylko w zielonogórski krajobraz sportowy, ale przez lata stanowił o sile sportów motorowych w naszym kraju.

Andrzej Huszcza, zawodnik legenda, doczekał się odsłonięcia własnego pomnika. Ten co prawda pierwotnie miał stanąć na rondzie przy wjeździe do Raculi, ale ze względu na problemy z realizacją tej inwestycji stanął na deptaku. Odsłonięcie pomnika mistrza, było przeżyciem nie tylko dla zgromadzonych tu tłumnie mieszkańców, ale również dla samego bohatera uwiecznionego w brązie.

Czy pomnik legendy zielonogórskiego speedwaya pozostanie na deptaku? Tego na razie nie wiadomo. Nie mniej nie da się ukryć, że wielu mieszkańców widziałoby go na stałe właśnie w tym miejscu miasta.

 

 

Dodaj komentarz

400