W górę

Kubicki nagrodzony w stolicy

To bez wątpienia prestiż! Janusz Kubicki prezydent Zielonej Góry doceniony i uhonorowany. W Warszawie do rąk prezydenta trafiła nagroda imienia profesora Jerzego Regulskiego dla najlepszego samorządowca.

To nagroda ustanowiona przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich przyznawana za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Właśnie takimi wartościami w swojej pracy na rzecz samorządu kieruje się Janusz Kubicki i to doceniają mieszkańcy.

Nagroda została przyznana za wybitny projekt, jaki został zrealizowany w Zielonej Górze. Mowa oczywiście o połączeniu miasta i gminy, które nastąpiło pierwszego stycznia 2015 roku. Zielona Góra i okoliczne sołectwa wchodzące w skład dawnej gminy utworzyły wspólny samorząd terytorialny z zachowaniem demokratycznych standardów, a przede wszystkim z uszanowaniem woli mieszkańców obu samorządów. Odbierając nagrodę Janusz Kubicki podkreślał, że dla niego najważniejsze było to, że mieszkańcy w wyniku demokratycznego referendum sami podjęli decyzję.

1
Dodaj komentarz

400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy
marcin ze njednoczenia

podnieście pensje temu panu ,tylko tak po cichu ,bo on jakby mogl ,to by robil za darmo