W górę

Konferencja medyczna i szycie chirurgiczne

Symulacja medyczna będąca w tej chwili standardem kształcenia na kierunkach medycznych otwiera szereg możliwości na poziomie kształcenia przyszłych i już praktykujących specjalistów medycznych. I właśnie na między innymi na temat symulacji medycznej dyskutowali naukowcy z całej Polski podczas konferencji “Expo Symulacja Medyczna – Wyzwania Przyszłości”, która odbyła się w Zielonej Górze będąc doskonałym forum wymiany doświadczeń wiążących się z realizacją założeń programu dydaktycznego oraz projektowania, organizacji oraz zarządzania Centrum Symulacji Medycznej.

Konferencji towarzyszyły również II Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym zorganizowane z myślą o studentach nauk medycznych, w których wzięło udział 20 zespołów z całej Polski. Tego rodzaju rywalizacja, to doskonałe połączenie nauki na gruncie czysto teoretycznym, z praktyką pozwalającą na zaprezentowanie umiejętności manualnych przyszłych medyków.

Dodajmy, że drugie mistrzostwo Polski w szyciu chirurgicznym zostało w Zielonej Górze, bowiem najlepszą drużyną okazała się grupa studentów czwartego roku Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

 

Dodaj komentarz

400