W górę

Kolejne firmowe laboratorium w LPPT

W biznesowej przestrzeni, funkcjonują od dziesięciu lat. Specjalizują się w dostarczaniu produktów i usług z zakresu bezpieczeństwa w branży IT z powodzeniem dostarczając rozwiązania na potrzeby produkcji, handlu, energetyki, administracji publicznej czy służby zdrowia. Są biznesowym partnerem takich gigantów jak Microsoft, Dell czy Eset.

Z ich produktów korzysta między innymi Polska Grupa Energetyczna, Enea, Allegro, ale też na przykład Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Firma Perceptus, to kolejny przykład lokalnego gracza na rynku IT, który wychodzi z miejskiego inkubatora przedsiębiorczości i decyduje się na dalszy rozwój inwestując w budowę własnego laboratorium na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo Technologicznego w Kisielinie.

Firma Perceptus przeznacza rocznie ponad 26% swoich przychodów, na dalsze badania rozwojowe. Ma swoje filie w kilku miastach w Polsce, ale to właśnie w Zielonej Górze stanie jej laboratorium badawczo – rozwojowe. Co więcej jest to kolejna firma w branży wysokich technologii, która swoje korzenia ma na Uniwersytecie Zielonogórskim, a na swoje sukcesy w branży zapracowała już w miejskim inkubatorze.

 

 

Dodaj komentarz

400