W górę

Kierowcy omijajcie Dworcową

Rozpoczęła się zapowiadana od kilkunastu dni budowa nowoczesnego Centrum Przesiadkowego. Centrum stanie w miejscu charakterystycznego budynku MZK w okolicy dworca PKP. Na potrzeby budowy centrum z ruchu wyłączono ulicę Dworcową. Do ronda przy Medkolu już nie dojedziemy zarówno od Westerplatte jak i od Staszica.

“Przejazd pod wiaduktem na Bema jest zamknięty. Plac budowy został oznakowany, a stosowne informacje pojawiały się z wyprzedzeniem, dlatego kierowcy nie powinni mieć problemu z poruszaniem się w okolicy dworca” – tłumaczy Paweł Urbański z departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami. Kierowcy, owszem uważają na znaki. Zmotoryzowani zielonogórzanie wiedzieli, że od poniedziałku szykują się utrudnienia, gorzej z zawodowymi kierowcami i kurierami, którzy przez Zieloną Górę przejeżdżają od czasu do czasu.

Utrudnienia związane z budową Centrum Przesiadkowego odczuwają też pasażerowie MZK. Przystanki przy dworcu PKP oraz przy ulicy Staszica zostały wyłączone z ruchu. Pasażerowie muszą przejść kilkaset metrów, na ulicę Bohaterów Westerplatte, gdzie przygotowano tymczasowe przystanki.

Dodaj komentarz

400