W górę

Idą święta!

Spacerując po zielonogórskim deptaku można odnieść wrażenie, że nie wszyscy już teraz intensywnie myślą o zbliżających się wielkimi krokami świętach Bożego Narodzenia. Owszem, gdzieniegdzie znajdziemy już świąteczne akcenty, jednak zdecydowanie częściej spotkamy krzyczące do nas z witryn sklepowych zaproszenia na wyprzedaże, czy nawet kuszące foldery zapraszające na… Wakacje w przyszłym roku.

W tygodniu jednak w temacie zbliżających świąt na pewno wiele się zmieni. Już dzisiaj na zielonogórski deptak dotarło świąteczne, żywe drzewko, które już szóstego grudnia rozbłyśnie przy zielonogórskim ratuszu. Nie będzie to oczywiście jedyny świąteczny akcent. Już teraz miasto szykuje się na wielkie otwarcie tegorocznego sezonu świątecznego.

Cała mikołajkowa akcja rozpocznie się o godzinie 16.00 przy fontannie na Placu Bohaterów, gdzie zacznie się iluminacyjny spacer, którego finałem będzie zaświecenie choinki przy ratuszu. Na wszystkich którzy w tym dniu zdecydują się wspólnie świętować w centrum miasta czeka oczywiście wiele dodatkowych świątecznych niespodzianek. Z całą pewnością nie zabraknie też świętego, który tego dnia będzie jak zawsze pracował w pocie czoła, z myślą o tych najgrzeczniejszych oczywiście.

Dodaj komentarz

400