W górę

Festiwal Folkloru 2018

Tradycyjne tańce, śpiewy, potrawy – to wszystko czeka na mieszkańców Zielonej Góry w dniach od 15 – 20 lipca. W tym czasie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru, którego historia sięga 1964 roku. „Oblicza Tradycji” to mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz doskonała okazja do poznania różnych kultur.

W niedzielę wszystkie zaproszone zespoły folklorystyczne zaprezentują się w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Każdy będzie miał okazję, by zobaczyć z bliska kulturowe dziedzictwo z krajów takich jak Bułgaria, Indonezja, Serbia czy Macedonia, a także porozmawiać z artystami z różnych zakątków świata.

Od poniedziałku do środy w Teatrze Lubuskim odbędą się koncerty festiwalowe. W międzyczasie na deptaku będzie można wziąć udział w różnych folko-imprezach: znajdzie się coś dla pasjonatów folkowego designu, ponieważ rękodzielnicy zaprezentują swoje dzieła, a dla dzieci przygotowano warsztaty, na których nauczą się tradycyjnych przyśpiewek i tańców. Festiwal zakończy Gala Tradycji, która zaplanowana jest na 19 lipca w Amfiteatrze.

Dodaj komentarz

400