W górę

“Eską” do Niedoradza

Podróże po województwie będą jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne. Przyczyni się do tego kolejny odcinek ekspresowej drogi S3, który został dzisiaj oficjalnie otwarty. Od piątku, 30 listopada będzie można przejechać drugą jezdnią S3 od węzła Zielona Góra Północ do węzła Niedoradz. To kolejne trzynaście kilometrów nowoczesnej drogi, która zapewni większy komfort jazdy podróżnym.

Dzięki nowo otwartemu odcinkowi zlikwidowane zostało jedno z ostatnich utrudnień w ruchu na tej trasie w woj. lubuskim. Jeszcze w tym roku planowany jest do oddania kierowcom ostatni fragment S3 w województwie lubuskim, na którym powstaje druga jezdnia, tj. od węzła Niedoradz do węzła Nowa Sól Południe o długości ponad 17 km.

Docelowo S3 będzie miała długość ponad 520 km, poprowadzi południkowo od zespołu portów morskich Szczecin – Świnoujście na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, poprzez okolice Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski. Trasa jest częścią korytarza paneuropejskiego łączącego Szwecję z Grecją.

 

Dodaj komentarz

400