W górę

Dworcowa coraz bliżej finału inwestycji

Jeszcze kilka miesięcy temu ulica Dworcowa przypominała jedno wielkie pobojowisko. Zerwana stara nawierzchnia drogi oraz prace związane z położeniem nowej sprawiły, że ulica musiała zostać przywrócona do stanu zerowego, tak aby cały proces budowania nowej trasy mógł zostać wykonany kompleksowo. W tej chwili zaczyna ona nabierać już jak najbardziej realnych kształtów. Przede wszystkim są już położone ciągi piesze, które były niezbędne dla mieszkańców okolicznych bloków usytuowanych na przykład przy ulicy Spółdzielczej czy Lipowej.

Wzdłuż budowanej drogi powstało też nowe oświetlenie. Jak mówią wykonawcy inwestycji, coraz większymi krokami zbliża się czas wylewania na całej długości drogi masy bitumicznej. Pierwsze warstwy asfaltu zostały wylane już w okolicach Centrum Przesiadkowego i na większości drogi w kierunku dworca PKS.

Zdecydowanie najwięcej pracy wymaga w tej chwili budowane od podstaw rondo przy ulicy Batorego. Jak twierdzą władze miasta wszystkie prace związane ostatecznie z całością budowy tak zwanej Trasy Aglomeracyjnej, powinny zakończyć się najpóźniej wiosną przyszłego roku.

Dodaj komentarz

400