W górę

Biblioteki nowych możliwości

Postęp technologiczny i rozwój potrzeb użytkowników generuje różnorodne możliwości dla bibliotek. Oprócz tradycyjnych funkcji książnice zaczynają realizować model biblioteki otwartej, hybrydowej. Właśnie o multimożliwościach biblioteki oraz nowych technologiach i przestrzeniach dyskutują dyrektorzy i profesorowie podczas konferencji zorganizowanej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece im. Norwida w Zielonej Górze.

Dwudniowa konferencja obfituje w mnóstwo ciekawych prezentacji i dyskusji. Poruszone zostaną tematy i problemy dotyczące wszystkich współczesnych bibliotek, czyli spojrzenie na czytelnie jako różnorakich przestrzeni: multimedialnych, architektonicznych, społecznych, kulturalnych i edukacyjnych. Na pewno złamany zostanie nie jeden stereotyp, szczególnie ten dotyczący zawodu bibliotekarza. Nie zabraknie też dyskusji o wyzwaniach stojących przed bibliotekami w całej Polsce.

Ogólnopolska konferencja naukowa, której organizatorem jest zielonogórska biblioteka to twórcze spotkanie teoretyków i praktyków, które z pewnością zaowocuje nowymi kontaktami i doświadczeniami, dzięki którym powstaną kolejne inwestycje wzmacniające potencjał bibliotek publicznych.

Dodaj komentarz

400