W górę

Będą protestować na S3

0

Pan Stefan z rodziną w tym bloku na Osiedlu Pomorskim mieszka od 1986 roku. Przez ponad 30 lat był więc świadkiem nie tylko rozwoju samego osiedla, ale też infrastruktury drogowej, która zmieniła mocno krajobraz tego miejsca. W ostatnich latach codziennie z okien swojego mieszkania obserwuje prace na drodze S3, której od zawsze był wielkim zwolennikiem.

Niestety w ostatnim czasie ta inwestycja stała się dla mieszkańców osiedla utrapieniem. Wszystko za sprawą ekranów akustycznych, które miały poprawić komfort życia mieszkańców, a stało się wręcz odwrotnie. Mimo wielu apeli mieszkańców, a także zwracania uwagi na problem przez ostatnich sześć lat na dzisiaj nie widać możliwości zmiany projektu, a co za tym idzie planów inwestycyjnych realizowanych w tym miejscu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Mieszkańcy postanowili więc mocniej zaakcentować swoje stanowisko i już w najbliższą sobotę będą protestować na S3.

Sobotni protest będzie miał charakter czynny i polegać będzie na wyjeździe na trasę samochodów, które poruszać się będą przez dwie godziny pomiędzy węzłem północnym i południowym trasy, jadąc z niewielką prędkością.

 

Dodaj komentarz

400