W górę

Akustyczne ekrany niezgody

Nowo powstały węzeł drogi S3 na wysokości Osiedla Pomorskiego, to z jednej strony chwalone przez wszystkich rozwiązanie komunikacyjne, zdecydowanie usprawniające przemieszczanie się, ale także wyjazd, a docelowo także wjazd z trasy szybkiego ruchu na jedno z największych zielonogórskich osiedli.

Z drugiej jednak strony, za sprawą rozwiązań projektowych, to jedno z tych miejsc, które mocno uprzykrza życie mieszkańcom wieżowców i bloków zlokalizowanych najbliżej łącznika. Cała rzecz rozbija się o za niskie zdaniem mieszkańców osiedla ekrany akustyczne, które oddzielają ich od trasy. A sporne dodatkowe dwa metry wysokości, o których mówi się od lat, dla zarządców Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, są barierą – na dzisiaj nie do pokonania.

Ruch z całą pewnością jakoś się ułoży, ale wszystko wskazuje na to, że nie ułożą się mieszkańcy osiedla. No chyba, że gremialnie na drodze o której blokadzie mówią coraz głośniej, czego nie zakłócą pewnie żadne ekrany.

 

1
Dodaj komentarz

400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy
Edyta

Także mieszkam przy S3, w Zielonej Górze – Zawadzie. Od S3 dzieli mnie jakieś 100m. Po pociągnięciu drugiej nitki, założono nam ekrany dźwiękochłonne. Po jednej stronie dali wyższe, po mojej niższe. Dźwięk odbija się od wyższych (też są za niskie) i przelatuje nad niższymi w moją stronę. Na dodatek, zamontowano je na zbyt krótkim odcinku. De facto, jest głośniej niż było wcześniej.