W górę

Akcja “Deptak”

0

Bez względu na porę roku, pogodę i niepogodę, ta wyłączona z ruchu część miasta regularnie odwiedzana jest przez samochody. Zielonogórski deptak, niejednokrotnie jest parkingiem, ale też skrótem dla poruszający się po mieście mieszkańców.

Oczywiście istnieją stosowne regulacje dotyczące tego kto i kiedy może się poruszać po starówce, natomiast ich ścisłe egzekwowanie wydaje się graniczyć z cudem. Między innymi z tego powodu zielonogórscy policjanci prowadzili dzisiaj akcję “Deptak”, którą sugerowali im sami mieszkańcy Zielonej Góry.

Od rana w ścisłym centrum miasta pojawiły się więc policyjne patrole, których zadaniem było reagowanie na wykroczenia popełniane przez kierujących, dotyczące przede wszystkim nieprawidłowego parkowania pojazdów, w tym: niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania lub postoju, parkowanie w miejscu innym niż wymienione w strefie zamieszkania, parkowanie w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych, parkowanie na trawnikach czy zatrzymanie pojazdów powodujące tamowanie i utrudnianie ruchu – w tym oczywiście również ruchu pieszych. Już w pierwszych godzinach pracy policjanci mieli pełne ręce roboty, chociażby sprawdzając uprawnienia osób jeżdżących po deptaku.

 

Dodaj komentarz

400