W górę

Uroczysta sesja Rady Miasta

Prezydent i miejscy radni uroczyście zainaugurowali kolejna kadencję samorządu w naszym mieście. W senackiej sali rektoratu odbyła się dzisiaj pierwsza sesja Rady Miasta kadencji 2018 – 2023. Zgodnie z tradycją podczas sesji prezydent miasta oraz radni złożyli ślubowanie, a co za tym idzie formalnie otworzyli kolejny rozdział pracy zielonogórskiego samorządu.

W sesji obok samorządowców wzięli też udział zaproszeni goście, byli i obecni parlamentarzyści, przedstawiciele najważniejszych miejskich instytucji, władze uczelni, przedstawiciele biznesu, a także ich rodziny i najbliżsi.

Podczas sesji odbyło się też pierwsze poważne głosowanie tej kadencji rady. Oficjalnie wybrano jej nowego przewodniczącego, którym został radny Piotr Barczak, dotychczasowy przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w zielonogórskim ratuszu. Dodajmy, że radni ustalili rotacyjność w fotelu przewodniczącego Rady Miasta, a co za tym idzie każdy z klubów w radzie będzie miał swojego przewodniczącego zmienianego co dwadzieścia miesięcy.

Dodaj komentarz

400