W górę

Targi edukacyjne 2017

Oferty pracodawców, uczelni wyższych, szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół językowych – to wszystko w jednym miejscu. Ponad siedemdziesięciu wystawców zaprezentowało się na kolejnej – piętnastej odsłonie targów edukacyjnych Absolwent.

Oferta adresowana jest przede wszystkim do gimnazjalistów i maturzystów, ale również studentów. Wystawcy z całej Polski prezentowali kierunki nauczania oraz wyniki, jakie osiągają absolwenci danej szkoły. Przedstawiali też możliwości, jakie daje ukończenie edukacji w danej placówce. Tradycyjnie już Uniwersytet Zielonogórski był jednym z głównych wystawców. Przedstawiciele uniwersyteckich wydziałów przygotowali dla zwiedzających warsztaty i pokazy, natomiast Biuro Rekrutacji UZ zapoznało zwiedzających z najnowszą ofertą na nadchodzący rok akademicki 2017/2018.

W związku z planowanym połączeniem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie z Uniwersytetem Zielonogórskim, na stoisku UZ można było zasięgnąć informacji o kierunkach prowadzonych w PWSZ. Także przedstawiciele sulechowskiej szkoły, na swoim stoisku, informowali o ofercie Uniwersytetu. Targi edukacyjne mają za zadanie zapoznanie maturzystów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z ofertą edukacyjną oraz z możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju, a także pomóc w wejściu na ścieżkę kariery zawodowej.

Dodaj komentarz

400