W górę

Sporna dekomunizacja ulic

Pani Eleonora Górecka przy ulicy II Armii w Zielonej Górze mieszka od ponad 40 lat. O tej ulicy zrobiło się głośno przez proces dekomunizacji. Zgodnie z pomysłem wojewody lubuskiego, Pani Eleonora, będzie musiała zmienić adres na ulicę Ofiar Komunizmu.

Wojewoda zajął się tą sprawą, ponieważ nad zmianą nazw ulic w ramach dekomunizacji nie pochyliła się Rada Miasta. Termin minął z początkiem września ubiegłego roku, więc zgodnie z procedurą sprawę przejął Urząd Wojewódzki. Mieszkańcy tych bloków są oburzeni i gdy tylko usłyszeli nowa nazwę, natychmiast złożyli w Urzędzie Miasta stosowną petycję podpisaną przez kilkaset osób.

Co dalej z tą sprawą? Prezydent spotkał się z wojewodą i wiele wskazuje na to, że zamiast II Armii, będzie to ulica Żołnierzy II Armii.

1
Dodaj komentarz

400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy
MYŚLEĆ DURNIE

RADYKALNYCH ZMIAN NAZW ULIC DOKONUJĄ PSYCHOLE ZAŚLEPIENI NIENAWIŚCIĄ DO ŻOŁNIERZY POLSKICH / OK . 120.000 ZGINĘŁO W WALCE Z BANDZIORAMI NIEMIECKIMI / KTÓRZY WRAZ Z ARMIĄ CZERWONĄ / OK. 6000.000 ZGINĘŁO / WYZWOLILI NASZ KRAJ SPOD ZBRODNICZEJ OKUPACJI NIEMIECKIEJ .