W górę

Porozmawiajmy o kolejnej perspektywie

Od dawna z ust najważniejszych polityków, ale również ekonomistów czy specjalistów od tematyki europejskiej, słyszymy że tak doskonałego dla Polski finansowego rozdania, jak unijna perspektywa 2014 – 2020, niestety nie mamy się co spodziewać. W największym uogólnieniu oznacza to, że ilość środków unijnych jakie wpłyną do naszego kraju w latach 2021 – 2027, będzie mniejsza, a co za tym idzie mniejsze możliwości inwestycyjne finansowane z Brukseli, będą też odczuwalne nad Wisłą.

Czynników wpływających na taki stan rzeczy jest wiele, wśród nich jednak na pierwszy plan wysuwają się nowe założenia unijnej polityki spójności. Aby dobrze przygotować się do kolejnej perspektywy, ale także poznać priorytety unijne na kolejne lata, województwo lubuskie jako pierwszy region w Polsce organizuje konferencję “Nowe Otwarcie 2021 – 2027”, która już 6 września odbędzie się w murach Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Specjalnym gościem konferencji będzie Christopher Todd, Dyrektor Wydziału do spraw Polski w Dyrekcji Generalnej do spraw Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

Dodaj komentarz

400