W górę

Odnowione muzeum za dwa lata

Mimo licznych modernizacji realizowanych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, gmach Muzeum Ziemi Lubuskiej wymaga zmian i nie chodzi tylko zewnętrzną kosmetykę. Wnętrze muzeum w obecnej formie, delikatnie mówiąc, odstaje od europejskich standardów. Potrzebna jest większa przestrzeń, zaprojektowana tak, aby zwiedzający czuli się swobodnie.

Do tego, powinna zostać wzbogacona o nowinki technologiczne. Muzeum Ziemi Lubuskiej goni europejskie instytucje, a zbliżająca się wielkimi krokami modernizacja budynku z pewnością sprawi, że muzeum z siedzibą na zielonogórskiej starówce dogoni, a może i wyprzedzi konkurencję. Rozbudowany zostanie cały gmach. Tak prezentują się rzuty poszczególnych pięter budynku. Po modernizacji przybędzie dwa tysiące metrów kwadratowych powierzchni– to zwiększenie powierzchni ekspozycji o sto procent. Dzięki temu, nie tylko odmieni się oblicze instytucji.

Pojawią się też nowe możliwości, za sprawą na przykład sali konferencyjnej, czy sali dydaktycznej. Ale pozycja Muzeum Ziemi Lubuskiej rośnie nie tylko ze wglądu na modernizację. To, co stanowi o sile tej instytucji, to ciekawe zbiory i eksponaty, które do tej pory ze względu na brak miejsca schowane są głęboko w magazynach. Po zakończeniu modernizacji, które zaplanowano na rok 2020, w nowej przestrzeni ekspozycyjnej znajdzie się wystawa poświęcona bogatej historii Zielonej Góry i regionu. Nie będą to tylko tradycje winiarskie. Będzie to ekspozycja, która pokaże jak na przestrzeni lat zmienił się nasz region.

Dodaj komentarz

400