W górę

Nowe schronisko? Ale gdzie?

0

Sto kotów i trzysta psów. Przepełnione boksy, do tego przestarzałe obiekty. Nie jest tajemnicą, że zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt nie jest w najlepszej kondycji. Schronisko prowadzi “Inicjatywa dla zwierząt”. Obiekty są utrzymywane dzięki dotacji z miejskiej kasy.

Czworonogi są wspierane przez sponsorów, a dzięki umowom podpisanym z okolicznymi gminami, schronisko zarabia. Te działania sprawiły, że udało się wyremontować boksy, powstała też nowa kociarnia – to mało, podkreślają członkowie “Inicjatywy dla zwierząt” i sugerują, aby nie tylko zmienić lokalizację przytuliska, ale całą infrastrukturę wybudować od podstaw. Temat zmiany lokalizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz wybudowanie nowoczesnych boksów i wybiegu dla czworonogów, wraca jak bumerang.

Zdaniem wielu, wraca zawsze w roku wyborczym, po to by wymusić na gospodarzu miasta lub na kandydatach do Rady Miasta przeniesienie lub chociażby deklarację przeniesienia schroniska w inne miejsce. “Ta dyskusja nie powinna toczyć się w mediach. To po pierwsze – zaznacza radny Filip Gryko. Po drugie, do tematu trzeba podejść ze spokojem, a nie na zasadzie roszczeń i żądań -dodaje.

1
Dodaj komentarz

400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy
Władysław

Niech inicjatywa dla zwierząt kupi ziemię i wybuduje schronisko za swoje pieniądze. I nikt nie będzie im się wtrącał.