W górę

Młodzi mistrzowie matematyki

0

W auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Podgórnej odbył się finał XXIX polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Mathématiques sans frontières”. Co roku odbywa się on w trakcie Festiwalu Nauki. W tym roku klasa pierwsza z I LO imienia Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze zdobyła pierwsze miejsce w Polsce i w Regionie Lubusko – Zachodniopomorskim w kategorii Senior.

W tej kategorii w konkursie wzięło udział 326 klas w Polsce, w tym 22. klasy z Regionu Lubusko – Zachodniopomorskiego (9438 uczniów). Również w kategorii szkół gimnazjalnych najlepsi w Polsce są zielonogórscy uczniowie. Klasa III f z piątego Liceum Ogólnokształcące imienia Krzysztofa Kieślowskiego z Oddziałami Gimnazjalnymi w Zielonej Górze. W konkursie Junior, dwie klasy szóste ze szkół podstawowych w Choszcznie i Gorzowie Wielkopolskim mogą pochwalić się drugim miejscem w kraju.

Trochę gorzej wypadli uczniowie z klas piątych, ale oni dopiero zaczynają swoją przygodę z Konkursem. W następnych edycjach z pewnością poradzą sobie zdecydowanie lepiej!

Dodaj komentarz

400