W górę

Maraton Serc dla Różyczki

Różyczka ma zaledwie półtora roku. Choroba, na którą cierpi nie pozwala jej na normalny rozwój. Żeby z nią walczyć potrzebna jest specjalna forma rehabilitacji, która oczywiście jest nie tylko skomplikowana, ale przede wszystkim kosztowna i nierefundowana. Najważniejsze jednak, że działa i przynosi ulgę tej małej, przesympatycznej dziewczynce, całkowicie nieświadomej swojego stanu zdrowia dziewczynce.

Na pomysł zorganizowania z myślą o Różyczce “Maratonu serc” spontanicznie wpadła grupa jej znajomych. Jak się okazało zainteresowanie osób, które zechciały wziąć udział w tym charytatywnym sportowym wydarzeniu szybko przerosło oczekiwania organizatorów. Ponad sto miejsc na stacjonarnych rowerach Indor cycling, rozeszło się błyskawicznie.

Pierwszy Maraton Serc odbędzie się 9. marca w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Szafrana. Opłata za start wynosi 100 złotych i w całości zostanie przekazana na konto Różyczki. Każdy zawodnik, maratonu otrzyma w pakiecie startowym miedzy innymi koszulkę rowerową zaprojektowana przez Ewę Minge.

 

Dodaj komentarz

400