W górę

Lubuskie Wawrzyny. Poznaliśmy nominowanych.

Kilkadziesiąt publikacji: artykuły prasowe, prace naukowe i badawcze oraz poezja, proza i powieści. Przed nami XXIV gala najbardziej prestiżowego konkursu literackiego, naukowego i dziennikarskiego w regionie. Lubuskie Wawrzyny wchodzą w decydującą fazę. Kto i w jakiej kategorii otrzyma statuetkę lub wyróżnienie będzie jasne za tydzień.

Dziś organizatorzy konkursu przedstawili i opublikowali na dedykowanej witrynie internetowej nazwiska twórców pozycji wyróżnionych i nominowanych. Prace były przyjmowane w grudniu. Kapituła Wawrzynu Literackiego i Dziennikarskiego obradowała telefonicznie i drogą elektroniczną, natomiast eksperckie grono oceniające poziom prac naukowych podczas spotkania kapituły. W najstarszej kategorii nagrody – literackiej zgłoszono 41 prac, w tym wiersze dla dzieci, powieści i prozę. Wawrzyn Naukowy to 23 zgłoszenia i bardzo szeroki tematyczny zakres prac.

Lubuski sport, przyroda okolic Drezdenka, a nawet naukowe spojrzenie na budowę kompleksu energetycznego w regionie. Kapituła oceniająca prace miała twardy orzech do zgryzienia. Najmłodszą kategorią w konkursie Lubuskie Wawrzyny jest Wawrzyn Dziennikarski. W edycji 2017 na konkurs wpłynęło 21 zgłoszeń od 20 dziennikarzy, co przełożyło się na ponad 80 publikacji prasowych. W tej kategorii przyznana będzie też nagroda za całokształt pracy oraz dla młodego dziennikarza.

Dodaj komentarz

400