W górę

Licealiści oddają krew

Zielonogórska młodzież szkół średnich angażuje się w akcję zbierania krwi oraz rejestrację dawców szpiku. Pełnoletni uczniowie dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych w naszym mieście, dołączają do akcji współorganizowanej przez Fundację DKMS, zielonogórskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego.

Tym razem akcję przeprowadzono w murach Liceum nr 3. Co najważniejsze, uczniowie pokazali, że zależy im na tym aby pomagać innym. Organizatorzy nie musieli martwić się o frekwencję, z którą niestety zarówno w przypadku oddawania krwi jaki i rejestracji się wśród dawców szpiku nawet wśród młodych ludzi bywa bardzo różnie. Na szczęście tego typu przedsięwzięcia mająą również szeroki wydźwięk edukacyjny, pozwalającym młodym ludziom dowiedzieć się na czym polega istota bycia dawcą.

Dodajmy, że w światowym rejestrze dawców szpiku jest ponad 740 tysięcy zarejestrowanych dawców z Polski, co daje nam pod tym względem trzecie miejsce w Europie i siódme na świecie.

 

Dodaj komentarz

400