W górę

Lekarz, radny, cyklista

Robert Górski, zielonogórski radny niechętnie wraca do piątkowych wydarzeń. Górski był świadkiem groźnej kolizji. Samochody uległy takiemu zniszczeniu, że kierowcy i pasażerowie nie mogli sami opuścić pojazdów.

Pomógł Górski, drzwi wyważył łomem. Zawodowo, Robert Górski pracuje, jako lekarz na szpitalnym oddziale ratunkowym. „Historia z łomem” to nie jedyne wydarzenie z ostatnich tygodni, gdzie Górski wykazał się zimną krwią i podjął szybkie i skuteczne działanie. Tak było również w przypadku, gdy pacjentka SOR, potrzebowała szybkiego transportu do szpitala w Nowej Soli. Górski o pomoc poprosił policję. Dzięki eskorcie radiowozów policyjnych bez problemu udało się przejechać przez zakorkowaną S3.

Robert Górski w Zielonej Górze znany jest głównie ze swojego zaangażowania w sprawy związane z kulturą rowerową. Nowe ścieżki rowerowe i rozwiązania komunikacyjne dla cyklistów, to w dużej mierze zasługa radnego. Kto, na co dzień z roweru nie korzysta, powinien znać Górskiego z działalności w Radzie Miasta. To jego pierwsza kadencja. Jest radnym Zielonej Razem. W ratuszu zasłynął z ciętego języka, szczególnie wdając się w długie dyskusje z radną Eleonorą Szymkowiak. Dla jednych fakt, że Robert Górski wyrażając opinie po prostu mówi, co myśli to duży atut, drudzy krytykują go za to, że jest zbyt arogancki.

1
Dodaj komentarz

400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy
Paweł

Mały wielki człowiek.
Oby więcej takich wspaniałych ludzi jak Pan Robert Górski