W górę

Ekoenergetyka inwestuje w Kisielinie

Są idealnym przykładem tego jak determinacja i upór podparte wiedzą i doskonałym pomysłem prowadzą do międzynarodowego sukcesu. Jak sami podkreślają, pierwsze projekty tworzyli w mieszkaniu, na domowy komputerze. Potem znaleźli miejsce w uniwersyteckim inkubatorze, następnie przy wsparciu władz miasta w końcu mogli przeprowadzić się do pierwszej siedziby z prawdziwego zdarzenia. W tej chwili swoje laboratoria czy centra badawcze budują sami.

Zielonogórska firma Ekoenergetyka wyrasta na jednego z europejskich potentatów w dziedzinie elektromobilności. Z ich produktów już teraz korzystają największe koncerny. Stąd między innymi pomysł na budowę Centrum Badawczo -Rozwojowego nowych technologii w transporcie elektrycznym, pod który dzisiaj uroczyście wbudowano kamień węgielny na terenie Lubuskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Kisielinie.

Dodajmy, że firma Ekoenergetyka jest dostawcą stacji ładowania elektrycznych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji gdzie realizuje jeden ze swoich największych europejskich kontraktów. Ma na swoim koncie podobne realizacje w wielu europejskich miastach, a w najbliższym czasie będzie zaopatrywać w staje ładowania największy, polski koncern paliwowy czyli Orlen.

 

 

Dodaj komentarz

400